




| Wat is Scouting? |
| Graaf Otto Groep |
| Scoutfit |
| Opkomsten |
| Installatie |
| Leiding speltak |
| Oudercontacten |
| Beëindigen lidmaatschap |



| Wat is scouting? |
|
Doelstelling van Scouting Bij Scouting ontwikkelen kinderen en jongeren zich door samen met anderen veelzijdige en uitdagende activiteiten te ondernemen, onder afnemende leiding, waarbij men leert door te doen. Scouting biedt bijna honderdduizend kinderen en jongeren in Nederland heel veel plezier in hun vrije tijd. Scouting Nederland gaat uit van een spelvisie waarin de doelen van het spel omschreven zijn en de activiteiten sluiten hierop aan. De spelvisie van Scouting is samen te vatten in het woord SCOUTS.
Code Dit element staat voor onze normen en waarden (onze spelregels), onze ceremoniën en het fundament van Scouting. Outdoor Dit element staat voor het buitenleven, waarbij de natuur niet alleen wordt gezien als omgeving waarin we ons spel spelen, maar ook als opvoedende waarde. Uitdaging Dit element staat voor de persoonlijke ontwikkeling van Scouts. Scouting is niet alleen een plezierige vrijetijdsbesteding, maar biedt ook mogelijkheden om jezelf te ontwikkelen en steeds weer je grenzen te verleggen. Team Dit element staat voor het werken in subgroepen (oud leert jong) en de toenemende zelfstandigheid van jeugdleden. Spel Staat voor het Scoutingspel zelf, de veelzijdigheid ervan, de thematiek en het aanspreken op de creativiteit (zowel in fantasie als het creatief zijn in oplossingen).
Scouting is een algemene organisatie, die niet politiek gebonden is. Iedereen, ongeacht geloof of ras, kan lid worden van scouting, voor zover men de doelstellingen en de waarden onderschrijft. Op een actieve en plezierige wijze brengt scouting haar leden in contact met waarden als respect voor zichzelf en anderen, waardering en zorg voor de natuur, hulpbereidheid en hulpvaardigheid en vriendschap over de hele wereld. Organisatiestructuur Scouting Nederland is de overkoepelende organisatie voor ± 1300 scoutinggroepen in Nederland, waaronder de Graaf Otto Groep. Vanuit het landelijk bureau in Leusden worden veel zaken geregeld. Onder andere het opstellen van richtlijnen om de identiteit van scouting te bewaken, het verspreiden van scoutingbladen, het onderhouden van scoutingkampeerterreinen en het beheren van de ScoutShop. Kijk voor meer informatie op www.scouting.nl. Tussen de plaatselijke groep en Scouting Nederland zitten nog enkele schakels: provinciale steunpunten, regio’s en subregio’s. Het provinciale steunpunt Scouting Gelderland ondersteunt vooral door het geven van trainingen en het organiseren van activiteiten. De Graaf Otto Groep maakt deel uit van de regio Oude Graafland. Scouting wereldwijd Wereldwijd ontstond scouting in 1907 in Groot Brittanië door toe doen van Sir Baden-Powell. Baden-Powell schreef een aantal boeken, waarin hij de eerste beginselen van scouting uitwerkte. Dit bleek een schot in de roos. Het eerste proefkamp in 1907 met 21 jongens was een groot succes. Op de eerste officiële bijeenkomst in Londen in 1909, kwamen maar liefst 11.000 jongens. Vanaf dat moment bleef scouting groeien. Eerst in Groot Brittanië, maar snel verspreidde het zich over de hele wereld. Eens in de vier jaar wordt een Wereld Jamboree georganiseerd, waarbij scouts uit de hele wereld elkaar kunnen ontmoeten. In 2010 bestond Scouting in Nederland 100 jaar. Dit is gevierd met een aantal grootschalige activiteiten op zowel landelijk als lokaal niveau. Daarnaast is het 100 jarig bestaan aangegrepen om moderniseringen, zoals de nieuwe scoutfit en de nieuwe spelthema's, door te voeren. |
